ZASILACZE LED 12V

Jest 48 produktów.

W tej kategorii znajdziesz kilkadziesiąt modeli zasilaczy LED oraz transformatorów, które są niezbędne do zaprojektowania i wdrożenia atrakcyjnych opraw oświetleniowych LED. Selekcjonujemy produkty pod kątem jakości wykonania, funkcjonalności oraz atrakcyjnej ceny, tak aby każdy znalazł w naszym asortymencie rozwiązania na miarę swoich potrzeb i...

W tej kategorii znajdziesz kilkadziesiąt modeli zasilaczy LED oraz transformatorów, które są niezbędne do zaprojektowania i wdrożenia atrakcyjnych opraw oświetleniowych LED. Selekcjonujemy produkty pod kątem jakości wykonania, funkcjonalności oraz atrakcyjnej ceny, tak aby każdy znalazł w naszym asortymencie rozwiązania na miarę swoich potrzeb i oczekiwań. 3-, a nawet 5-letni okres gwarancyjny to potwierdzenie wysokiej jakości.

Zasilacze do LED-ów – gwarancja długiej żywotności oświetlenia

Oferowane w naszym sklepie internetowym zasilacze dzielą się na tradycyjne (liniowe) oraz impulsowe (przetwornice). W kontekście oświetlenia LED rekomenduje się rozwiązania impulsowe, ponieważ tradycyjne modele są mało sprawne, emitują ciepło i nie mają kompaktowych rozmiarów.

Wybierając produkt dostosowany do oprawy zwróć uwagę na podział stałonapięciowy oraz stałoprądowy. Zabezpieczenia dzieli się na nadnapięciowe, nadprądowe (przeciążeniowe), zwarciowe oraz temperaturowe.

Należy sprawdzić, jaką moc pobierają żarówki oraz inne urządzenia, np. sterujące lub ściemniające. Znając łączny pobór mocy należy powiększyć wynik o około 10%-20% zapasu, aby wybrany zasilacz LED nie był obciążony w maksymalnym stopniu. Warto wybierać zasilacze o dużej sprawności – im wyższa, tym mniej energii się traci. Parametr jest podawany przez producentów w procentach, na przykład 85%.

Duża część opraw oświetleniowych działa dzięki zasilaniu prądem o stałym napięciu 12 V. Tymczasem napięcie sieciowe w standardowych sieciach elektrycznych, w domach czy firmach, jest przemienne i wynosi 230 V . Rolą transformatora jest więc bezpieczne i efektywne przekształcenie napięcia.

Dobór zasilacza LED

Zasilacze do LED różnią się pod wieloma względami. Jedną z osi podziału jest na przykład zastosowanie wewnętrzne lub zewnętrzne. Warto zwrócić uwagę także na parametr mocy wyrażanej w watach.

Kluczowe z punktu widzenia użytkownika jest zastosowanie. Niektóre transformatory są wykonane wyłącznie z myślą o taśmach LED i cechują się kompaktowymi rozmiarami, tak aby aranżacja przebiegała bez żadnych dodatkowych problemów. Zasilacz może być wodoodporny i przystosowany do pracy w szczególnie trudnych warunkach, co jest ważne dla osób odpowiedzialnych za oświetlenie przestrzeni przemysłowych, użytkowych czy zewnętrznych.

Mniej
Więcej
Pokazuje 1 - 24 z 48 produktów
ZASILACZE LED
Średnia ocena: 4.8 (96%)
Na podstawie: 5 ocen

ZASILACZE LED

  • f71c658355974811268f0c2b111650b8.jpg

Informacje

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.