OPRAWY DO ŚWIETLÓWEK LED

Jest 4 produktów.

Właściciele domów, zarządcy biur czy architekci wnętrz coraz chętniej wykorzystują technologie energooszczędne, wymieniając przestarzałe rodzaje oświetlenia, na przykład używane przez całe dekady jarzeniówki, na oprawy do świetlówek LED. W tej kategorii znajdziesz ich szeroki wybór, a przy okazji dowiesz się więcej na ich temat, co pomaga podjąć...

Właściciele domów, zarządcy biur czy architekci wnętrz coraz chętniej wykorzystują technologie energooszczędne, wymieniając przestarzałe rodzaje oświetlenia, na przykład używane przez całe dekady jarzeniówki, na oprawy do świetlówek LED. W tej kategorii znajdziesz ich szeroki wybór, a przy okazji dowiesz się więcej na ich temat, co pomaga podjąć optymalną decyzję i cieszyć się właściwościami produktu przez długi czas.

Oprawa świetlówkowa LED – wymiary

Decydując się na wybór oprawy do świetlówki LED, koniecznie sprawdź jej wymiary, na przykład długość 120 cm. Inne popularne warianty to 60cm, 90cm czy 150 cm. Warto dokładnie przemyśleć zakupy, ponieważ nawet niewielkie różnice w długości potrafią być zauważalne i wpływać zarówno na estetykę, jak i komfort korzystania z wnętrza.

Typy opraw do świetlówek LED

Czym różnią się poszczególne obudowy do świetlówki LED? Wskazanie konkretnego typu jest możliwe po zapoznaniu się ze szczegółami parametrów technicznych i ogólnych właściwości. Wyróżnia się podział ze względu na:

  • zasilanie – jednostronne lub dwustronne,
  • klasę szczelności – IP20 lub IP65,
  • rodzaj oprawy – hermetyczne, belki, oraz czy są wyposażone w odbłyśnik.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii wysokiej klasy energooszczędny odpowiednik jarzeniówki może mieć szerokie zastosowanie, sprawdzając się zarówno w warunkach domowych, jak i komercyjnych.

Oprawy świetlówkowe przemysłowe

Jeżeli wybrany model cechuje się odpowiednimi parametrami, może zostać zamontowany w przestrzeni przemysłowej, na przykład na hali produkcyjnej. W takich miejscach generowane jest bardzo wysokie zużycie energii, więc właściciele szukają optymalnych sposób na oszczędność. Wybór opraw do świetlówek LED jest inwestycją, która przynosi realnie niższe wydatki w skali miesiąca czy roku.

Ważne jednak, żeby wybrany model był hermetyczny, tak aby negatywne czynniki w rodzaju skrajnych temperatur czy podwyższonej wilgoci nie wpływały na bezpieczeństwo ani efektywność działania źródła światła w obudowie. Szkodliwe substancje czy inne, wspomniane już negatywne czynniki nie niszczą opraw, które są dostosowane do warunków przemysłowych.

Oprawy hermetyczne do świetlówek

Parametr, który powinien być szczególnie istotny przy zamawianiu produktów do zastosowań przemysłowych, w tym opraw do świetlówki LED, nazywa się stopniem ochrony IP (ang. International Protection Rating). Definicję kodu IP można znaleźć w normie PN-EN 60529:2003. Dostępne w naszym sklepie internetowym rozwiązania dla przemysłu, np. oprawa 120 cm ze stopniem IP65, cechują się wodoszczelnością i pyłoszczelnością. To propozycja dla zakładów produkcyjnych, hal magazynowych, manufaktur i innych przestrzeni, w których jest potrzebne dodatkowo chronione oświetlenie. Przeglądając niniejszą kategorię, zwróć uwagę na nazewnictwo produktów oraz szczegółowe informacje techniczne.

Oprawy z odbłyśnikiem

W profesjonalnych rozwiązaniach można się spotkać z odbłyśnikami, czyli elementami, które odpowiadają za modulowanie światła. Warto pamiętać, że świetlówki LED stanowią przykład kierunkowego źródła światła, czym różnią się w stosunku do standardowych, wielokierunkowych żarówek. Tego typu dodatki w konstrukcji oprawy mają szczególne znaczenie, jeżeli emitowane światło nie może być zbyt agresywne ani rozpraszające. Niezależnie od tego, czy mowa o domowym, zewnętrznym, przemysłowym, czy biurowym zastosowaniu, zawsze warto mieć na uwadze przede wszystkim zdrowie oczu oraz zasady bezpieczeństwa.

Gdzie montować oprawy do świetlówek?

Co istotne, każda oferowana w naszym sklepie oprawa świetlówkowa nadaje się zarówno do zawieszenia na suficie, jak i ścianie. Jest na tyle uniwersalna, że Klienci wybierają ją między innymi do swoich mieszkań, na przykład korytarzy, piwnic czy przestronnych pomieszczeń, gdzie liczy się intensywne oświetlenie, ale i oszczędność energii.

Nie można zapominać o korzyściach, które daje montaż w warunkach przemysłowych, magazynowych itp. Również na zewnątrz, przy odpowiedniej klasie ochrony, warto rozważyć ten typ oprawy. Świetlówki LED są projektowane pod kątem działania przez dziesiątki tysięcy godzin, dlatego cieszą się sporą popularnością.

Zastanawiając się, gdzie zamontować dany egzemplarz, należy też pomyśleć, jak to zrobić. Profesjonalna instalacja na suficie lub ścianie skutecznie chroni i gwarantuje prawidłową pracę zgodnie z wytycznymi producenta.

Mniej
Więcej
Pokazuje 1 - 4 z 4 produktów
OPRAWY DO ŚWIETLÓWEK LED
Średnia ocena: 4.0 (80%)
Na podstawie: 8 ocen

OPRAWY DO ŚWIETLÓWEK LED

  • f71c658355974811268f0c2b111650b8.jpg

Informacje

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.